Perseverance-and-effort-or-true-belief
پشتکار و تلاش یا باور درست
21 تیر 1400
Changing-fundamental-beliefs--
تغییر باورهای بنیادی
23 تیر 1400
9-Beliefs-for-building-wealth

9 باور ثروت ساز

ایجاد باورهای ثروت ساز به این دلیل مهم است که وقتی شما در خودتان باورهای مثبت و باورهای ثروت ساز ایجاد کردیم می توانید این مثبت اندیشی و این موفقیت را به جنبه های دیگر زندگی تان تعمیم دهید و در تمام جنبه های زندگی تان عالی بدرخشید.

طرز فکر برنده لازمه ایجاد باورهای ثروت ساز

Winning-mindset-01

وقتی ما در هر موضوعی افکار و باورهای مثبتی نسبت به آن موضوع داشته باشیم ، قطعا دیدمان هم خیلی باز تر خواهد شد و به سایر جنبه های خوب آن موضوع می توانیم از چند جهت نگاه کنیم و برای هدفهای بعدی زندگیمان بهتر و با دید بازتری حرکت می کنیم ، ولی اگر دیدگاه ما و باور ما منفی باشد ، خیلی راحت در هر کاری که در پیش می گیریم جا میزنیم و ادامه راه نمی دهیم ، برای ایجاد باورهای ثروت ساز در خودمان ابتدا باید طرز فکر یک برنده را در خودمان تقویت کنیم و همیشه و همه وقت و همه جا خودمان را یک برنده ببینیم.

1 مثبت اندیش باشیم

Thinking-positive-1

 همه ما انسان ها می توانیم باورها و نگرش مان را به هر سمتی که بخواهیم هدایت کنیم ، رفتار روزانه ما به صورت طبیعی دنباله روی افکار ما انسان ها هستند ،اما برای ایجاد باورهای ثروت ساز بهتر است که از باورهای مثبت و نگرش خوشبینی برخوردار باشیم چون اگر اینگونه عمل کنیم  زندگی ما را در مسیر مثبت و رشد و توسعه و موفقیت پیش خواهد برد. و البته عکس این قضیه هم امکان پذیر است ، اگر باورهای منفی و نگرش منفی در خودمان داشته باشیم طبیعتاً رفتار و عملکرد خوبی نخواهیم داشت و در نهایت زندگی ما به سمت شکست حرکت خواهد کرد.

برای به وجود آوردن ذهنیت مثبت باید همیشه و همه جا به هر موضوعی خوش بین باشیم و تمام مسائلی که باعث بدبینی ما میشود و حس بدی در ما به وجود می آورد را کنار بگذاریم که البته این نیازمند همتی عالی از طرف ما می باشد ، نمی شود نشست و آرزو کرد که خوشبین و مثبت اندیش بود ، خیلی قدرت روحی بالایی می خواهد که وقتی داری با مشکلات سر و کله میزنی باز هم حال خوب را در خودت نگه داری و تاب آوری کنی و اجازه ندهی مشکلات و مسائل زندگی تو را از پای دربیاورند و باورهای مثبتت را از بین ببرند ، خیلی از افراد هستند که در مواجه با مشکلات خوش بینی و مثبت اندیشی آنها تبدیل به بد بینی و منفی اندیشی می شود. اگر می خواهید مثبت اندیش باشید باید ورودی های خود را کنترل کنید تا افکار منفی وارد نشوند و روزانه حتی شده ده دقیقه مطالعه کنید و خود را در محاصره افراد مثبت قرار دهید.

2 با هر موفقیت کوچک شادی کنیم

Rejoice-in-every-little-success

یکی دیگر از راه های ایجاد باورهای ثروت ساز این است که ما هر موفقیت کوچکی که به دست می آوریم را جشن بگیریم. برای به وجود آوردن باورهای مثبت و حس برنده بودن لازم است که ما در زندگی مان حس پیروزی را تجربه کرده باشیم . یکی از راه های اشتباهی که خیلی ها انجام میدهند این است که سالها روی یک هدف بزرگ وقت می گذارند و هیچ جایزه ای به خود نمی دهند و قدر دان روند رشد شان نیستند و بیشتر این افراد از طولانی شدن مسیر موفقیتشان آزرده خاطر می شوند و در بیشتر مواقع ممکن است کمی مانده به موفقیت کار را رها کنند .

بنابر این ما باید ابتدا یا هدف های کوچک تری برای خودمان انتخاب کنیم یا هدفهای بزرگ خودمان را که زمان بیشتری می طلبند به چند هدف کوچک تر تکه تکه کنیم تا خیلی راحت زود به زود یک موفقیت را کسب کنیم ، به عنوان مثال اگر ما یک هدف یک ساله داریم بهتر است آن را به 6 هدف 2 ماهه تقسیم کنیم که هر دوماه یکبار طعم پیروزی را بچشیم و با انرژی بیشتری و با روحیه بالاتری به سراغ هدف بعدی مان برویم. ما در هر هدفی که پیروزی به دست می آوریم باعث می شود که اعتماد به نفس ما و باورهای ما قوی تر شوند و حس برنده بودن در ما تقویت شود که یکی از مهمترین لازمه ها برای ایجاد باورها ثروت ساز است.

3 اشتیاق

Desire-2

داشتن اشتیاق و پر شور و حرارت بودن یکی دیگر از باورهای ثروت ساز است ، ما برای موفقیت در هر زمینه ای اول باید آن را دوست داشته باشیم . نمیشود در زمینه ای اشتیاق نداشت و منتظر موفقیت ماند. اگر ما به شغل خودمان و حرفه ای که انتخاب کرده ایم علاقه نداشته باشیم ، طبیعتاً نسبت به آن حس خوبی هم نداریم و دیگر صبح ها و شب ها و روزها با اشتیاق کار نخواهیم کرد و خیلی زود آن کار برای ما خسته کننده خواهد شد. اما نکته مهم اینجاست که اگر ما بدون شور و شوق کاری را انجام می دهیم یا مشغول حرفه ای هستیم یا شغلی داریم که فقط به خاطر درآمد آن را انجام می دهیم حتی اگر به لحاظ پولی هم ما را ارضا کند ، مطمئناً با گذر زمان رشد و توسعه حرفه ای نصیب ما نخواهد شد.

4 بخشیدن

Forgiveness-

بخشش و بخشیدن یکی از مهمترین باورهای ثروت ساز است وقتی که ما چیزی را می بخشیم احساس خوبی در ما ایجاد می کند و این پیغام را به کائنات ارسال می کند که ما داریم که داریم می بخشیم و کائنات و جهان هستی بیشتر و بیشتر از آنچه که هست را به ما می بخشد . ایجاد روحیه بخشنده یکی از بهترین روش های قوی تر کردن باورهای خوب و نگرش مثبت و ایجاد حال خوب است. وقتی ما با احساس بخشش زندگی می کنیم دیگر از انسانهای دیگر هم توقعی نداریم و در واقع چشممان به دست کسی نیست و همه تلاش خودمان را می کنیم که خودمان ثروت ساز شویم .

5 ایمان به خود

Believe-in-yourself--1

برای به وجود آوردن باورهای ثروت ساز و همچنین برای تقویت باورهای ثروت ساز در خودمان ما باید به نقطه قوت خودمان و مهارتهایی که در آن منحصر به فرد هستیم ایمان کامل داشته باشیم و توانایی های خودمان را باور داشته باشیم و بکوشیم که این توانایی ها را در خودمان تقویت کنیم . باید قبول کنیم که هیچ انسانی کامل نیست و هر انسانی نقاط قوت و نقاط ضعفی دارد و تا جایی که میتوانیم اول به از بین بردن نقاط ضعف مان بپردازیم و نقاط ضعف مان را تبدیل به نقطه قوت کنیم و دوم اینکه اگر درست کردن نقاط ضعف بیش از حد زمان می برد بچسبیم به یک نقطه قوت و بالا برویم.

6 الهام بگیریم

Inspiration-2

برای اینکه هر چه سریع تر باورهای ثروت ساز در ذهن ما ایجاد شوند ما باید از افرادی که ثروتمند هستند الهام بگیریم افرادی که ثروت ساز هستند و کارآفرین های موفقی که هیچ نداشتند و به دنیایی از ثروت رسیده اند. ما باید در زندگی خودمان همیشه در حال الهام گرفتن و الهام بخشی باشیم . از افراد موفق خانواده مان ، از دوستان موفقی اگر داریم و از انسانهای موفق ، بهترین راه برای الهام گرفتن خواندن زندگی نامه انسان های موفق است ، زندگی نامه یکصد کارآفرین برتر جهان را مطالعه کنید ، خواهید دید که بیشتر آنها بدون داشتن هیچ منابعی به دنیایی از موفقیت رسیده اند از جمله افرادی مثل : استیو جابز، مارک زاکر برگ ، بیل گیتس ، ریچارد برانسون ، ایلان ماسک و . . .

همچنین در دوستی های خودمان باید افرادی را انتخاب کنیم و با انسانهایی رفت و آمد کنیم که بتوانیم از آنها چیزی یاد بگیریم و سبک زندگی آنها برای ما الهام بخش باشد.

7 دوست داشتن خود

Love-yourself--

 یک انسان باید خودش را دوست داشته باشد تا بتواند باورهای ثروت ساز را در خودش ایجاد کند و خودش را لایق بهترین ها بداند. اگر ما انسانها خودمان را دوست داشته باشیم ، دیگر هیچوقت احساس تنهایی نمی کنیم ، اینکه یک نفر خودش را دوست داشته باشد خیلی لذت بخش است و این ویژگی بارز انسانهای خود محور است و باعث می شود که باورهای مثبت و نگرش مثبت در وجود ما قوی تر شود و انسان اول باید خودش را دوست داشته باشد تا بعد هم بتواند انسان های دیگر را دوست داشته باشد . منظورم از انسانهای خود محور انسانهایی هستند که خودشان محور تمام خوبی ها هستند و حواستان باشد بر چسب خود خواهی به آنها نزنید.

8 خود انگیزشی

Self-motivation-

برای ساختن باورهای ثروت ساز ما باید همیشه روحیه و انگیزه خود را در بالاترین سطح نگه داریم و ممکن است روزی از انگیزه های بیرونی و دوستان و عواملی که به ما انگیزه می دهند خبری نباشد بنابراین ما بایدخود انگیزشی را یاد بگیریم و خودمان همیشه برای خودمان روحیه دهنده و انگیزه بخش باشیم ، برای انگیزه دادن به خودمان باید مدام اهداف خودمان را به خودمان یادآوری کنیم و پیروزی هایی که داشتیم را مرور کنیم .

وقتی انسان پیروزی های گذشته اش را مرور می کند ، انرژی و انگیزه و روحیه می گیرد و با خود تکرار می کند من همان آدم هستم که فلان کار را انجام دادم پس از پس این کار هم به خوبی بر می آیم . ما باید هدفمان را هر روز به خودمان یادآوری کنیم و نتایجی که پس از به دست آوردن هدفمان نصیب ما می شود را در ذهنمان تجسم کنیم و هر روز به خودمان قول بدهیم که حتی یک کار کوچک هم شده برای رسیدن به هدف مان انجام دهیم و هر روز در حال رشد و پیشرفت باشیم و این حس حرکت و رو به جلو بودن و زنده بودن را متوقف نکنیم.

9 از بین بردن علف های هرز

Weed-control

همان طور که یک باغبان وقتی بذری می کارد و یا گلی و درختی می کارد از آن مواظبت می کند و برای رشد بهتر و باقی ماندن این درخت علف های هرز را از بین می برد ما انسان ها نیز برای ایجاد باورهای ثروت ساز باید دوستان منفی و ورودی های منفی و صحبت های درونی منفی را از بین ببریم ، ما انسان ها در طول روز بیش از هر کسی با خودمان گفتگوهای درونی داریم و اگر مراقب این گفتگوهای درونی نباشیم ، این گفتگوهای درونی نباشیم آنها مثل علفهای هرز باعث ایجاد باورهای منفی درذهن ما می شود و فرایند ساخت باورهای ثروت ساز را با مشکل مواجه می کند ، ما باید باورهای منفی را از ذهنمان پاکسازی کنیم و جای آن را با باورهای مثبت و افکار زیبا پر کنیم و مراقب باشیم و به کسی اجازه ندهیم که با افکار منفی خود باورهایی که برای خودمان ساخته ایم را نابود کند. زیرا ما انسان ها لایق بهترین ها هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود