Change-of-belief-in-60-seconds
تغییر باور در 60 ثانیه دروغ یا واقعیت !
12 تیر 1400
The-magic-of-belief
جادوی باور
14 تیر 1400
The-power-of-belief1

قدرت باور

قدرت باور چیست ؟

واقعیت این است که در زندگی ما انسان ها قدرت باور، توانایی بزرگی در سازندگی و خراب کردن زندگی ما دارند . ما انسان ها از این قابلیت برخوردار هستیم که از هر اتفاق و هر تجربه ای که برای ما پیش می آید باورسازی کنیم ، باورهای منفی یا مثبت و به آنها اجازه دهیم که به رشد زندگی ما کمک کنند یا اینکه زندگی ما را به سمت ضعف بکشانند.

واقعیت این است که قدرت معنویت و اعتقادی ما انسانها با باورهایی که به آنها افتخار می کنیم در نظر گرفته نمی شود بلکه به واسطه اتفاقات ، بازخورد ها ، و نتایجی که جهان هستی به ما نشان میدهد در نظر گرفته می شود .

چرا قدرت باور مهم است ؟

Why-the-power-of-belief-is-important

حتما شما هم بسیار از این نمونه ها دیده اید انسانهایی که فکر می کنند و دوست دارند مرفه شوند اما همچنان وضع مالی خوبی ندارند.

انسانهایی که فکر می کنند و قصد لاغر کردن دارند و تلاش هم می کنند اما هم چنان اضافه وزن دارند .

انسان هایی که فکر می کنند و تصمیم دارند زندگی و آینده شان را بهتر کنند ولی هنوز هم نتیجه ها مثل قبل است .

آنهایی که فکر می کندد و متوجه می شوند خانم یا آقایی که با آنها زندگی می کند نا مناسب است و تصمیم به جدا شدن می کنند ولی در زندگی جدید شان آدمی که نصیب شان می شود دقیقا دارای همان خصوصیات نفر قبلی است.

در تمام این مثال ها شما هم فهمیدید:

 چیزی که فکر می کنیم مهم نیست . . .

نتیجه ای که می گیریم مهم تر است . . .

شاید اینجا برای شما یک تفکر انتقادی به وجود بیاید که با خودتان بگویید تا امروز همه می گفتند که فکر کردن مهم است ، حالا میگویید که فکر کردن مهم نیست و نتیجه مهم است.

واقعیت این است که خیلی ها این جا دچار اشتباه می شوند ، آنها به جای تغییر دادن باورها ، سعی می کنند افکارشان را تغییر دهند . البته این موضوع مهم است که تغییر دادن باورهای ما انسان ها با عوض کردن افکارمان شروع می شود ، اما موضوع این است چرا گاهی وقت ها نتیجه ها اشتباه و برعکس می شود و یا چیزی که می خواهیم اتفاق نمی افتد.

ما چیزی را که می بینیم باور نمی کنیم . . .

 ما انسانها چیزی را که باور کرده ایم می بینیم . . .

باورهای ما انسان ها به واسطه نتیجه های که این جهان به ما نشان می دهد ، ثبت می شوند و قوی تر و قوی تر می شوند و روز به روز قدرت پیدا می کنند. مهم نیست که ما چه باوری داریم همان اتفاق می افتد و توسط علم کوانتوم فیزیک و نظریه های جهان فهمیده ایم که هر نفر از ما انسان ها یک نتیجه متفاوت نسبت به باوری که از این جهان داریم تجربه می کنیم .

مثلا اگر ما بر این باور باشیم که تمام مردم انسانهای خوبی اند و همواره در حال کمک به هم نوعان خود هستند . همین باور باعث می شود در طول هفته و در طول ماه انسان هایی که همه آدمهای خوب و به درد بخوری هستند وارد زندگی ما می شوند و همه آمده اند تا به ما کمک کنند تا زندگی بهتر و راحت تری داشته باشیم و رفته رفته این باور ما قوی تر خواهد شد.

البته عکس این قضیه هم صادق است اگر ما بر این باور باشیم که تمام انسان ها بد هستند ، همه دزد شده اند ، همه دروغ گو هستند قطعا در طول زندگی و در روزهای آینده مان به این مدل افراد برخورد خواهیم کرد .

تکرار باورهای درست

Repeat-positive-beliefs-1

همان گونه که خودتان هم می دانید باور فکری است که برای ما انسانها خیلی تکرار شده و وارد ضمیر ناخودآگاه ما شده و تبدیل به باور شده است . برای اینکه فکری وارد ضمیر ناخودآگاه ما شود و تبدیل به یک باور قوی شود باید بارها و بارها تکرار شود. بنا براین ما هم برای تغییر باور هاو نشاندن باور های مثبت بجای باور های منفی می توانیم. دقیقا از همین تکنیک استفاده کنیم بنابر این ابتدا لازم است که با عملکرد نیمکره های مغز آشنایی پیدا کنیم. باور در نیمکره راست ما جای دارد. و منطق که گاهی اوقات مخالف باور است در نیمکره چپ ما جای دارد .

برای برنامه ریزی نیمکره های مغز باید بدانیم. که گوشهای چپ و راست ما نیز نقش بسیار مهمی در این فرایند دارند. هرچه را با گوش راست بشنویم وارد نیمکره چپ مغز ما می شود. و هر چه را با گوش چپ بشنویم وارد نیمکره راست مغز ما می گردد. بنابر این یکی از بهترین راه های ساختن باور های مثبت و تغییر باور های منفی این است که ما باور های مثبت را با صدای خودمان ضبط کنیم و در گوش چپ مان بگذاریم و همین جوری که در طی روز به فعالیت می پردازیم .باور های مثبت ما هم در ذهن ما تزریق می شوند. و رفته رفته روی باور های منفی می نشینند.

تمرین و تکرار باعث درک بیشتر و آگاهی بیشتر ما انسانها خواهد شد .هر کاری ، مهارت تازه ای و هر باور تازه ای که می خواهیم یاد بگیریم. در ابتدا سخت به نظر می رسد . شروعش کمی با سختی همراه است . اما وقتی تمرین می کنیم و تکرار را ادامه می دهیم . مسیر عصبی نسبت به آن چیز در ذهن ما ساخته می شود. و با گذر زمان آن کار برای ما راحت می شود. زیرا تکرار مادر مهارتهاست.

چگونه با قدرت باور باورهای مان را تغییر دهیم ؟

Change-with-the-power-of-belief

1 مشخص کردن نتیجه

اول نتیجه هایی که واقعا از این زندگی می خواهیم را باید برای خودمان مشخص کنیم :

ما واقعا از زندگی چه می خواهیم ؟

ثروت بیشتر ؟

خانه بهتر و زیباتر و بزرگ تر ؟

دوستان و اطرافیان بهتر ؟

همسایه های بهتر ؟

فرزندان بهتر ؟

هر چیزی که دوست دارید در این جهان ببینید و هر خواسته ای که دارید را واضح و دقیق بنویسید و حتما بنویسید که الان در جنبه های مختلف زندگی خودتان مثلا روابط ، شغل ، محل زندگی و  . . . چه نتیجه ای را در دست دارید و می خواهید به چه نتیجه ای برسید .

2 چه باوری مرا به خواست ام می رساند

مثلا یکی از خواسته های شما این است که درآمدتان زیاد شود و خیلی راحت پول تولید کنید . باید ببینیم و بررسی کنیم که نسبت به این خواسته شما چه باوری دارید ، آیا باورتان مثبت است یا منفی ، آیا باورتان در جهت رسیدن به خواسته های تان شما را همراهی می کند یا شما را از خواسته های تان دور می کند.

برای مثلا درآمد زیاد ، اگر شما بر این باور هستید که بدست آوردن پول سخت است و روز به روز سخت تر می شود ، این یک باور اشتباه و محدود کننده است و سبب می شود شما یا نتیجه ای نگیرید یا خیلی به سختی نتیجه ای خیلی ضعیف دریافت کنید . با این نوع نگرش و باور شما به هر میزان هم که تلاش کنید ، با گذر زمان درآمد شما نه تنها زیاد نمی شود بلکه کم هم می شود . پس این باور شما را به خواسته درآمد زیاد نمی رساند.

شما باید باوری که در انتها به این خواسته درآمد زیاد می رسد را در خودتان به وجود بیاورید مثلا :

پول ساختن راحت ترین کار دنیاست.

من برای ثروتمند شدن و زیاد شدن درآمدم با عشق فعالیت می کنم .

هر سال درآمد من زیاد می شود خیلی طبیعی و . . .

قبلا هم گفتم مهم نیست که باور ما چه چیزی است ؛ جهان هستی هر چیزی که ما به آن باور داشته باشیم ، برای ما تبدیل به واقعیت می کند تا باور ما قوی تر و قوی تر شود.

بمباران باورهای مثبت

Bombing-positive-beliefs

حالا که خواسته خودمان را مشخص کردیم و فهمیدیم چه باوری ما را به خواسته مان می رساند باید روی بمباران کردن باورهای مثبت کار کنیم ما باید هر روز به روش های مختلف هر روشی که بلد هستیم و هر روشی که برای ما بهتر جواب میده ذهنمون رو با باور های مثبت و با افکار مثبت بمباران کنیم اینقدر این کار رو انجام بدیم که باور های منفی اون زیر دفن بشن و دیگه نتونند ابراز وجود کنند . یه راه خیلی خوب برای ساخت باور اینه که با گوش دادن به فایل های صوتی و جملات تاکیدی مثبت ذهنمون رو بمباران کنیم . هر فایل صوتی که در باره ساخت باور ها و جملات تاکیدی مثبت و حال خوب هر چی که گیرتون اومد گوش کنید خواهید دید بعد از چند باری که به فایل ها و محصولات صوتی گوش می کنیم مفاهیم و باور ها رو بهتر درک می کنیم و می تونیم باور ها رو از توی اونها شناسایی کنیم .

پس یک راه اینه که فایل های صوتی و جملات تاکیدی مثبت رو گوش کنیم و یک راه اینکه جملات تاکیدی مثبت رو بنویسیم و به در و دیوار خانه بچسبانیم که هر روز و همه جا جلوی چشممون باشه و با صدای خودمون تکرار کنیم و ضبط کنیم و بارها گوش کنیم و بهتره که موقع گوش دادن به جملات تاکیدی همزمان با اونها تکرار کنیم و بارها و بارها تکرار کنیم تا باور های مثبت جایگزین باور های منفی در ذهنمون بشه دوست خوبم باور های ما که یک شبه به وجود نیامده اند که ما انتظار دارم یک شبه و با یک بار تکرار از بین بروند پس برای مدفون کردن باور های منفی مدام باید باور های مثبت را بر روی آنها بمباران کنیم اینقدر این کار را تکرار کنیم تا اثر باور های منفی را کمرنگ تر کنیم تا دیگر اثری از آنها دیده نشود مثلا اگر در باره باور های ثروت ساز داریم باور سازی می کنیم همزمان با اینکه فایل ها رو تو گوشمون گذاشتیم و گوش میدیم بهتره که تو اینترنت هم به دنبال ثروت و فراوانی بگردیم اینجوری انگار داریم باور هامون رو عملی می کنیم و بیشتر باورشون می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود