Belief-in-the-heart-or-belief
باور قلبی یا اعتقاد
24 تیر 1400
Types-of-beliefs
انواع باور
26 تیر 1400
Believe-motivational-sentences

9 جمله انگیزشی باور

Believe-motivational-sentences-01

شاید با خودتان فکر می کنید که چه نیازی به جملات انگیزشی باور است مگر من درگیر چالش هستم یا من ورزشکار و قهرمان المپیک هستم .

ولی واقعیت این است که ما در زندگی مان با انگیزه کُش های بسیاری مواجه هستیم و آنجاست که قدر جملات انگیزشی باور را می دانیم بنابر این باید خودمان را واکسینه کنیم در برابر انگیزه کش ها ، باورهای منفی ، آدمهای سمی و هر چیزی که روحیه و احساس ما را خراب می کند و ممکن است حال خوب ما را به حال بد تغییر دهد .مشکلات و مسائل و چالش های زندگی که ما را خبر نمی کنند و همیشه به یکباره می آیند و ما وقتی از قبل خودمان را آماده کرده باشیم دیگر در مواجه با مسائل و مشکلات زندگی بهم نمی ریزیم و خودمان را نمی بازیم چون با انگیزه کافی خودمان را مسلح کرده ایم .

و اگر واقعا از صمیم قلب میخواهید که تغییری بزرگ در خودتان ایجاد کنید و موفقیت را تبدیل به یک عادت در تمام جنبه های زندگی تان کنید

 جملات انگیزشی باور را که به همین دلیل برایتان جمع آوری نموده ام استفاده کنید و از آن نهایت لذت را ببرید.

1 من توانمندم

I-can-01

یکی از مهمترین و سازنده ترین باورها و جملات انگیزشی باور که انسان می تواند در خود بسازد همین است همین باور که من توانایی انجام هر کاری را دارم . این جمله سازنده و مهم این پیغام را به ضمیر ناخودآگاه شما ارسال می کند که شما توانایی انجام هر کاری را دارید و از پس انجام هر کاری بر می آیید. توانمند بودن یکی از مهمترین و بنیادی ترین باورهای انگیزاننده است که ما انسانها باید در طول زندگی در خود ایجاد کنیم وقتی خود را توانمند بدانیم و بر این باور باشیم که من توانمندم توانایی شروع کردن ، ادامه دادن و خاتمه دادن به هر کاری را داریم .

2 من بهترینم

I'm the best

اگر همیشه به خود یادآوری کنید که من بهترینم این باور در شما شکل می گیرید که شما توانایی انجام هر کاری را دارید این جمله انگیزشی باور که من بهترینم احساس عالی در شما ایجاد می کند و راه را بر تمام باورهای محدود کننده که باعث می شوند شما احساس عدم توانایی کنید می بندد . هر روز و هر لحظه با خودتان تکرار کنید من بهترینم حتی اگر بهترین نیستید اصلا اشکال ندارد اینقدر تکرار کنید تا جزئی از باور شما شود و تبدیل به بهترین شوید به قول امریکایی ها که می گویند : fake it to make it یعنی اداش رو در بیار تا خودش بشی اینقدر با خود تکرار کنید که من بهترینِ بهترینِ بهترین هستم تا به یکی از بنیادی ترین باورهای تان تبدیل شود.

3 من لایق بهترین ها هستم

I-deserve-the-best

باید این باور را و این جمله انگیزشی باور را مدام با خود تکرار کنید که من لایق بهترین ها هستم .بهترین ها یعنی زندگی بهتر ، خانه بهتر ، ماشین بهتر ، شغل بهتر و سلامتی بیشتر و آرامش بیشتر ، اگر امروز در شرایط نا مناسبی هستید ، اگر امروز خانه خوبی ندارید ، اگر امروز کار فرما نیستید یا شغل مناسبی ندارید و یا اگر هنوز دارید با مشکلات مالی سر وکله می زنید به دنبال مقصر در بیرون از خود نباشید مقصر باورهای درونی خود شماست ، بزرگترین و مخرب ترین عامل در تمام جهان هستی همان طرز فکر و ذهنیت و باورهای محدودی است که ما در ذهن خود ایجاد کرده ایم .

باورهای محدود کننده ای که باعث شده اند ما باور کنیم که داشتن یک زندگی بهتر لیاقتی خیلی بیشتر از این را می خواهد تا زمانی که ما گمان می کنیم برای یک موقعیت عالی شایستگی اش را نداریم یا به قول معروف لیاقت و جنبه اش را نداریم همین جا که هستیم می مانیم و مجبوریم با همین خانه و ماشین و همین زندگی و همین حساب بانکی و همین مشکلات سر و کله بزنیم . جهان هستی همیشه به پیام های ارسالی از طریق ذهن ما توجه می کند به فرکانس هایی که ما می فرستیم پاسخ می دهد .

4 هیچوقت دیر نیست

It's never too late

 ای جمله انگیزشی باور را به خاطر داشته باشید که برای موفق شدن ، برای ثروتمند شدن ، برای برنده شدن ، برای انسان بهتری شدن هیچوقت هرگز دیر نیست .

 برای جهان هستی اصلا مهم نیست که شما چند سال دارید و الان در کجا هستید اگر تصمیم بگیرید همین الان می توانید تصمیم بگیرید و از همین جایی که هستید بالاتر بروید . اصلا اشکالی ندارد که قبلا چه شرایطی داشتید و الان کجای زندگی هستید ، اصلا عیبی ندارد اگر در گذشته فرصت های زیادی را از دست داده اید . باور کنید که هیچوقت برای یک شروع جدید و یک انتخاب جدید ، یک تصمیم جدید و یک زندگی جدید دیر نیست.

5 چالش جزئی از زندگی شماست

Challenge-is-a-part-of-life

کسانی که در مسیر موفقیت حرکت می کنند می دانند که چالش همیشه جزئی از زندگی آنهاست ، به جای اینکه بگیم کاش یه روز بدون مشکل داشته باشیم ، بخواهیم که از مشکلات قوی تر شویم. مشکلات همیشه هستند و ما در این دنیای مادی هیچوقت از شر مشکل خلاص نمیشیم پس خیلی خنده داره که اگه بخوایم آرزو کنیم که یک روز بدون مشکل داشته باشیم مانند اینکه با پاره کردن تقویم بخواهیم از شرّ ماههای گرم تابستان یا دردسر ماه های سرد زمستان خلاص شویم ، حتی ثروتمندان هم مشکلات مخصوص به خودشان را دارند تنها افرادی مشکل ندارند که در قبرستان ها خوابیده اند . ما باید به جای اینکه آرزو کنیم زندگی بدون مشکلی داشته باشیم باید سعی کنیم خودمان را از مشکلات قوی تر کنیم .

مشکلاتی که سر راه زندگی ما قرار می گیرند نیامده اند که ما را از بین ببرند ، نیامده اند که ما را زمین بزنند ، بلکه آمده اند تا ما را ارتقا دهند آمده اند که ما را بزرگتر کنند. اگر به گذشته ات نگاه کنی بزرگترین پیشرفت ها و موفقیت هایت زمانی اتفاق افتاد که با تمام وجود به مشکل و رنج برخورد کردی ، سختی ها باعث رشد و پیشرفت تو شدند اونها نقطه عطف تو شدند

مشکلات و چالش ها وظیفه دارند که از من آدم بهتری بسازند

6 همین الان بهترین زمان است

Now-is-the-best-time

متاسفانه بعضی ها بر این باورند که الان زمان مناسبی برای این کار نیست و زمان مناسبش فرا نرسیده است باید یک سال صبر کنم که زمان مناسبش فرا برسد و بعد شروع کنم ، عده دیگری هستند که گمان می کنند فقط در گذشته میشد فلان کار را انجام داد فقط در گذشته می شد ثروتمند شد فقط در گذشته میشد خانه خرید و از این قبیل حرف ها اما واقعیت این است که برای هر کاری بهترین زمان همین الان است و بهترین موقع همین حالاست باید مراقب باشیم با این مدل باورهای منفی زندگی مان را و وقت و زمان مان را هدر ندهیم . زمانی که هدر می رود همان ثروتی است که از دست می رود

7 حرکت کن حتی اگه کامل نیستی

Move-if-you-are-not-perfect

این یک باور اشتباه است که خیلی ها وقتی می خواهند کاری را شروع کنند منتظر می مانند تا ایده شان کامل شود ، هیچ طرح و ایده ای در ابتدا کامل نبوده و در طول مسیر کامل شده است شما اولین خودروها را ببینید چقدر ناقص بودند و به مرور زمان تکامل پیدا کردند ، اولین هواپیماها را ببینید چقدر ایراد داشتند و به مرور زمان تکامل پیدا کردن ، اگر ما ایده ای که در سر داریم را اجرا نکنیم از کجا بفهمیم که ایراداتی دارد ایده اجرا نشده مشکلاتش مشخص نیست .

بهترین مسال برای این موضوع اپلیکیشن و برنامه های موبایل اندرویدی است ، برنامه ساز برنامه را با تمام مشکلاتش همینجوری روانه بازار و گوگل پلی می کند و بعد که کاربران استفاده کردند و مشکلاتش را گفتند در ویرایش های بعدی اش مشکلاتش را بر طرف کرده و نسخه جدیدش را منتشر می کند . بنابر این ما هام باید کمال گرایی را کنار بگذاریم و با تمام نواقصی که داریم کارمان را شروع کنیم و در طول مسیر خودمان را کامل کنیم .

8 هر کسی از جایی شروع کرده

Everyone-started-from-scratch

هیچ کسی موفق زاییده نشده است ، هر کسی را که می بینید امروز در قله ای ایستاده است بالاخره روزی از جایی کار خود را شروع کرده است مهم این است که شروع کنیم و ادامه دهیم. اگر همینجوری فکر کنیم و اقدامی انجام ندهیم قطعا نتیجه ای هم نمی گیریم . باید عملگرا باشی تا نتیجه بگیری وگرنه همین جایی که هستی میمونی ، الان وقتشه الان که نیرو داری الان که هنوز توانمندی و میتوانی از زندگی ات لذت ببری ،

دوست خوبم واقعیت این است که هر لحظه ممکنه این فرصت زیبای زندگی کردن رو از دست بدیم پس تا وقت داری حرکت کن و هیچ زمانی رو به بطالت نگذرون و هر روز به دنبال یاد گیری یه مهارت تازه باش هر روز بخواه که کمی از دیروز خودت بهتر باشی ، کمی مهربون تر ، کمی صبور تر ، کمی مثبت تر ، کمی با ایمان تر ، کمی قوی تر و کمی آگاه تر ، زندگی ارزش زندگی کردن را دارد ما فقط یک بار به دنیا می آییم ولی همین یک بار هم کافیه اگه درست زندگی کنیم.

9 هر روز یک قدم کوچک بردار

Take-a-small-step-every-day

واقعیت این است که بزرگترین راه ها با اولین قدم آغاز می شوند و ما باید هر روز یک قدم هر چند کوچک هم شده برداریم تا انگیزه مان را از دست ندهیم و ایجاد انگیزه برایمان راحت تر شود . بعضی ها تصمیم می گیرند که چند کار را با هم انجام دهند که این یک کار اشتباه است و باعث می شود هیچ کدام را انجام ندهند و وسط راه جا بزنند . هیچوقت نباید چند پله بزرگ را با هم رفت به کودکان نگاه کنید چقدر آرام و آهسته راه می روند ولی راه می روند و خسته نمی شوند شما نیز باید مثل بچه ها با احتیاط اما متوالی قدم بردارید یادمون باشه باید بزرگ فکر کنیم ولی کوچک حرکت کنیم قدم های کوچک و متوالی می تواند ما را به هر خواسته ای برساند .

و یکی از دلایلی که بیشتر افراد دلسرد می شوند و راه را نیمه کاره رها می کنند این است که آنها ته راه را نمی بینند و از نتیجه بی خبر هستند . واقعیت این است که وقتی شما حرکت می کنید و قدم در راهی می گذارید بقیه راه به شما گفته خواهد شد و بقیه راه برایتان روشن می شود . به عنوان مثال شما می خواهید شبانه از تهران به شمال بروید آیا چراغ های ماشین شما تا شمال را روشن می کند معلومه که نه ،چراغ های ماشین شما نهایتا سیصد متر جلوتر تان را روشن می کند و شما حرکت می کنید و جلوتر میروید دوباره چراغها جلوتر را روشن می کند و همینجوری ادامه میدهید تا بعد از حدودا سه چهار ساعت به مقصد می رسید آیا شما از ابتدا مقصد را می دیدید نه ولی چطور شد که رسیدید چون ادامه دادید . پس اگر در کاری که انتهای مسیرش روشن نیست نترسید و ادامه دهید در طول مسیر راه برایتان مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود