Belief-in-the-law-of-attraction
11 باور در قانون جذب
28 تیر 1400
Eliminate-limited-beliefs
5 راه از بین بردن باورهای محدود کننده
30 تیر 1400
The-law-of-belief1

قانون باور

The-law-of-belief-3

قانون باور چیست ؟ قانون باور یعنی ما چیزی رو که می بینیم باور نمی کنیم و در حقیقت اون چیزی رو که از قبل تصمیم داشتیم که باور کنیم می بینیم .

و اما شاید این سوال برایتان پیش بیاید که قانون باور چیست ؟

دوست خوبم قانون باور مثل قانون اساسی که تمام کشورها دارند یه جور قانون اساسی هستش ، یعنی زندگی و جهان هستی اون خواسته ای که ما داریم و میخواهیم رو به ما نمیده ، بلکه اون چیزی که باور داریم  و اون چیزی که هر روز بهش فکر می کنیم و کانون توجه مون رو روش قرار دادیم همون چیز رو بهمون میده و برای جهان هم فرقی نمیکنه مثبت باشه یا منفی ، زشت باشه یا زیبا ، چون من خودم خالق زندگی خودم هستم و هر روز دارم با باورهام ، با افکارم و با کانون توجهم زندگی خودم رو خلق می کنم و به هر چیزی که توجه و تمرکز کنم در واقع فرکانسی به جهان هستی ارسال می کنم و جهان اساس همون فرکانس رو وارد زندگی من می کنه این یه قانون از قوانین جهان هستی ، ما به هر چیزی که فکر کنیم ، به هر چیزی که تمرکز کنیم و براش وقت و انرژی بگذاریم ، حالا میخواد منفی باشه یا مثبت هیچ فرقی نمیکنه ما اون چیز رو به زندگی خودمون و به سمت خودمون جذب می کنیم.

قانون باور

The-law-of-belief-2

اعتقادات و افکار و باورهای ما رو حساب چیزهایی که دیدیم و شنیدیم و در حقیقیت یه جمع بندی از حقیقت یا و دیدگاه های ساخته شده ما در باره زندگی خودمون و افراد دور و برمون ساخته شدند و معلوم هم نیست که ما چرا به بیشتر این باورها متعصب هستیم و اصلا قبول نمی کنیم که این باور ها اشتباه هستن و باید عوضشون کنیم .

باورهای ما چیزی جز تفسیر کردن تجربه های زندگی و چیزهایی که به درست یا اشتباه دیدم نیست ولی تاثیرشون خیلی بیشتره و در حقیقت این باورهای ما هستند که تمام اتفاقات زندگی ما را به وجود می آورند ، حالا هر چقدر هم که این باورهای ما احساسی تر و عاطفی تر باشند تغییر دادنشون کاری به مراتب سخت تر هستش .

ارتعاشات قانون باور

Vibrations-of-the-law-of-belief

همه ما یه موقعی از زندگی مون بوده که یه احساس مخصوصی رو تجربه کردیم و یه اتفاق احساسی عجیبی برامون افتاده که یه موج مثبت یا یه موج منفی از خودمون نشون بدیم . دقیقا همینجاست که قانون عمل کارش رو شروع می کنه و به همون موج یا همون ارتعاش یا فرکانسی که ما ارسال می کنیم جواب میده ، یه جور جواب مشابه با فرکانس ما ، مثلا ما اگه فرکانس منفی و مایوس کننده ای از خودمون بفرستیم ، قانون باور هم یه جواب متناسب با همین برامون به وجود می آره و اگه یه فرکانس یا یه ارتعاش مثبت و سازنده بفرستیم قانون باور هم یه نتیجه مثبت و سازنده بهمون نشون میده .

مثلا دیدید که یه روز با بی حالی از رختخواب بلند می شویم به قول معروف از دنده چپ و وقتی با احساس منفی از خواب بیدار میشیم تا آخر شب همش از در و دیوار واسمون می باره میایی رد بشی پات میخوره به یه جا زخم میشه ، میری بیرون یه نون بگیری با یکی درگیر میشی بر می گردی میخوای بری سر کار اینقدر تو ترافیک میمونی این قدر بلا سرت میاد که با خودت می گی ای کاش اصلا امروز بیرون نمی اومدم و تو رختخواب مونده بودم . همش هم بخاطر اون احساس منفی و موج منفی خودت بوده که اول صبح با خودت شروع کردی و به صورت فرکانس به تمام جهان هستی ارسال کردی و نتیجه اش رو دیدی .

البته عکس این قضیه هم صادقه اگه صبح خودت رو با انرژی و با احساس شکر گذاری شروع کنی و بگی خدایا شکرت امروز یه روز جدیده ، یه روز عالیه ، خدایا شکرت که سالمم ، شکرت که زنده ام ، شکرت که نفس می کشم ، شکرت که خانواده ای دارم ، شکرت که تو را دارم ، خدایا شکرت که تمام اتفاقات خوب رو سر راه زندگی من قرار دادی اگر روزت رو با انرژی مثبت و شکر گذاری شروع کنی و به خودت بگی که امروز بهترین و زیباترین روز زندگی من است ، خواهی دید که تا شب کلی اتفاقات خوب و دوست داشتنی برایت خواهد افتاد. بنابر این خیلی مراقب باشید که صبح تان را چجوری شروع می کنید ، آهنگ صبح ما تاثیر خیلی زیادی در روند روز ما دارد صبح های پر انرژی روزهای شاد ، مثبت و پر انرژی رو به همراه خواهند داشت و صبح های بی انرژی روزهای بی انرژی و منفی و گاهی اوقات پر از اضطراب و نگرانی رو به همراه خواهند داشت .

همیشه قانون باور در حال فعالیت است و همیشه کار می کند و این انتخاب شماست که این قانون با سخاوت با شما رفتار کند یا با خساست.

همیشه و همه جا مواظب تمام فرکانس هایی که می فرستید و موج هایی که آزاد می کنید باشید چون که هر فرکانسی که از خودتون آزاد کنید قانون باور اون رو چند برابر قوی ترش می کنه و به زندگی خودتون بر می گردونه و این طوری هستش که تاثیر باور تو زندگی شما بیشتر مشاهده خواهد شد.

قدرت کلمات بر قانون باور

The-power-of-words

جملات ، کلمات و واژه ها همه جا هستند چون ما توسط اونها صحبت می کنیم ، توسط اونها میخونیم ، توسط اونها می نویسیم و حتی توسط اونها یاد می گیریم و فکر می کنیم و باور می کنیم . اما چیزی که مهم هستش و باید بدونیم اینه که قدرت و فرکانسی که واژگان از خودشون آزاد می کنند و باعث این می شوند که ناخواسته ها را به زندگی خودتان جذب کنیم ، جملات و واژه هایی که ما به کار می بریم خیلی خوب تاثیر باورها و قانون باور رو توی زندگی هامون مشخص می کنند.

ناپلئون هیل نویسنده کتاب قانون جذب میگه : هیچ وقت نمی تونیم احساس منفی و مثبت رو همزمان تو مغزمون جا بدیم . بلکه همیشه یکی شون رو باید انتخاب کنیم و این مسئولیت فقط وظیفه ما هستش که بفهمیم و اطمینان حاصل کنیم که احساسات مثبت وارد ذهنمون شدن و مستقر شدند.

جابجایی واژه ها

Moving-words

تا جایی که می تونید تو صحبت های روزانه تون از کلمه های «نکن و نه» کمتر استفاده کنید ، چون وقتی این کلمه ها رو به کار می برید توجه خودتون رو به سمت چیزی که دوستش ندارید می برید و زیرا قانون باور دقیقا چیزی که شما نمیخواهید را می شنود . اما اگر شما در گفتگوهای روزمره تان و در مکالمات خود به جای کلمات «چه چیزی نمیخواهم»با «چه چیزی میخواهم» صحبت کنید و گفتگوی خود را تغییر دهید قطعا باورهای شما هم تغییر خواهند کرد.

کلمه های منفی خودتون رو اینجوری با واژگان مثبت عوض کنید :

در رو محکم نکوب . . . در رو آروم ببند

سر من داد نزن . . .  با من آرام حرف بزن

اونجا نشین . . .  از اونجا پاشو

یادت نره  . . . . به یاد داشته باش

وقت رو هدر نده . . .  زود انجامش بده و غیره

هرگز سعی نکنیم که با یک فعل منفی شخصی را از کاری باز داریم سعی مان بر این باشد که با فعل مثبت هر کسی را به کاری که میخواهیم مشغول کنیم تشویق کنیم چون اساس جهان بر انجام دادن است و بر شدن است بنابراین باید از افعال مثبت استفاده کنیم تا قانون باور هم درست عمل کند.

استفاده از قانون باور

چی میخوام

What-do-I-want

برای استفاده از قانون باور اول باید خواسته خودمون رو مشخص کنیم . شاید فکر کنید که مشخص کردن خواسته ها کار راحتی هستش ولی واقعیت این است که خیلی از افراد توی مشخص کردن خواسته ها شون و اینکه از دنیا و از جهان چی می خواند هنوز مشکل دارند و نمی دونند چی میخواهند . من وقتی تو سمینارهام از افراد می پرسم که از زندگی چی میخواید و وقتی میگم که مثلا روی کاغذ ده تا از خواسته های خودتون رو بنویسید خیلی ها نمیدونن چی میخوان بعد من سوالم رو عوض می کنم می گم چه چیزی نمی خواهید اونوقت خیلی ها شروع می کنند به نوشتن که من این چیز رو نمی خوام و مثلا فقر رو نمی خواهم ، بیماری رو نمی خواهم و تنهایی رو نمی خواهم ، در واقع یکی از راه های اینکه ما تشخیص بدیم که چی رو می خواهیم ، شاید بررسی این نکته باشه که چی رو نمی خواهیم. وقتی که فهرستی از هر آنچه که نمی خواهید مشخص کردید اونوقت بهتر خواهید فهمید که چی رو میخواهید.

توجه به خواسته

Pay-attention-to-the-wishes

قانون باور میگوید به هر چیزی که تمرکز کنی و کانون توجهت رو روی آن قرار دهی و برای آن چیز وقت بگذاری به تو داده خواهد شد ، ما باید بعد از اینکه خواسته هامون رو شناختیم و فهمیدیم که اینها خواسته های مفیدی هستند و می توانند ما را خوشبخت کنند در مرحله بعد باید تمرکز و کانون توجه مان را بر روی آنها بگذاریم. توی این مرحله بهتر می فهمیم که از چه کلماتی برای ساخت باورهای مثبت استفاده کنیم .

خواسته ات رو بپذیر و اجازه تجلی بهش بده

Accepting-the-request

تا حالا شده از خودت بپرسی چرا به هدف هات نرسیدی ؟ چرا به آرزوهات نرسیدی؟ چرا به خواسته هات نرسیدی؟ یا چرا دیرتر از اون چیزی که مد نظرت بود بهشون رسیدی ؟

جواب اینجاست : هر چقدر خواسته هات رو بیشتر قبول کنی سرعت رسیدن به خواسته هات هم بیشتر میشه ، در واقع پذیرش از طرف ما باعث سرعت گرفتن خواسته هامون میشه . خیلی ها هستند که آرزوهای بزرگی در سر دارند ولی نمی تونند بپذیرند که روزی قراره به اونها برسند اصلا فکر می کنند که جنبه اش رو ندارند یا لیاقتش رو ندارند. دوست خوبم اول باید آرزوهات رو بپذیری و باور کنی که می تونی بهش برسی تا بتونی تو دنیای فیزیکی هم اون خواسته رو محقق کنی ، وقتی که بپذیری که می تونی و لیاقتش رو داری قانون باور هم اینجا وارد عمل می شه و هرچی فرکانس منفی هستش دیگه زورش نمیرسه ، چون تو باور کردی که می تونی باور کردی که لایق این آرزو هستی .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود